Detektyw

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na usługi świadczone przez detektywów. Wydawałoby się, że sytuacja ta ma miejsce tylko w przypadku spraw kryminalnych czy też nie do końca legalnych. Jest to jednak bardzo mylące. Oczywiście detektywi pracują w policji i zajmują się wykrywaniem przestępców ale prowadza również działalność prywatną. Ci drudzy również nie narzekają na brak zleceń. Sprawy którymi się zajmują mają najczęściej jednak charakter rodzinny. Są to przypadki zdrad, oszustw, zaginięć a często również porwań. Bywa, że detektywów wynajmuje żona, która obawia, się że zdradza ją mąż i chcę poznać prawdę (czy też mąż obawiający się, że jest zdradzany). Zdarzają się sprawy, gdzie kobieta zaraz po wyjściu za mąż pobiera pieniądze z konta i ślad za nią ginie. Najsmutniejsze jednak i najbardziej poważne sprawy dotyczą zaginięć, w których policja nie znajduje żadnego tropu i zrozpaczona rodzina próbuje odnaleźć członka rodziny na swoją rękę. Niejednokrotnie okazuje się, że osoba ta zostaje uprowadzona dla okupu bądź w przypadku kobiet wywieziona za granicę i sprzedana do domów publicznych.
Coraz częściej zdarzają się także z pozoru błahe sprawy, które na pierwszy rzut oka wydają się mało znaczące. Są to prośby o wyśledzenie z kim spotykają się dzieci, czy zażywają narkotyki, piją alkohol czy robią inne rzeczy powszechnie uznane za nielegalne w ich wieku. Osobami zgłaszającymi się do detektywów są najczęściej w tych przypadkach rodzice, którzy w pewnych sytuacjach czują się bezsilni i czują, że dzieci ich okłamują i zaczyna się dziać coś złego.
Czasem zdarzają się sprawy związane z badaniem lojalności i uczciwości pracowników czy też zlecenia polegające na znalezieniu dowodów w sprawach rozwodowych, karnych czy też w sprawach oszustw gospodarczych.
Osoby zajmujące się tego typu działalnością pomagają również w znajdowaniu podsłuchów w domach, samochodach czy w miejscach pracy. Mogą również na nasze życzenie założyć podsłuch czy przebadać wskazaną osobę wariografem.